Organinė medvilnė - kas tai?
Organinė medvilnė - kas tai?
Nov 27, 2019 0 Komentarai

Draugiškas gamtai ir tvarus pasaulis šiomis dienomis

Šiomis dienomis dažnai matome straipsnius ar pasisakymus socialinėje erdvėje, kaip svarbu būti draugiškiems gamtai t.y atsisakyti ar bent jau mažiau naudoti plastiko kasdieniniame gyvenime, rūšiuoti ar apskritai būti mažiau vartotojiškiems. Turbūt kiekvienoje gyvenimo sferoje galėtume pritaikyti šiuos principus – apranga ne išimtis. Pastaruoju metu vis dažniau galima pamatyti, kaip didieji rūbų prekinių ženklų atstovai, dar vadinami kaip “fast fashion” mados kūrėjais, pabrėžia, kad kaikurie jų parduodami rūbai yra draugiški gamtai, pagaminti iš organinių, perdirbtų medžiagų. Ar jums teko girdėti apie organinę perdirbtą medvilnę? Jeigu ne – kviečiame susipažinti ir sužinoti, kas tai per dalykas ir kodėl vertėtų rinktis drabužius pagamintus iš šios medžiagos.

Organinė medvilnė – kas tai?

Paprastai tariant, organinė medvilnė – tai medvilnė užauginta nenaudijant cheminių medžiagų, kurios skatina augalo augimą, defoliantų bei trąšų. Tai dar ne viskas, auginant ekologišką medvilnę yra skatinama naudoti medžiagas, kurios turi nedidelį poveikį aplinkai, pritaikyti tokius gamybos metodus, kurie skatina dirvožemio derlingumą (naudojama sėjomaina), be to 80 proc. naudojamo vandens yra lietaus vanduo.

Šaltinis: http://aboutorganiccotton.org/ 

Lyginant įprastą medvilnę su organine medvilne: 


Ką turėtum prisiminti apie organinę medvilnę?

Trumpai aptarę organinės medvilnės augimo procesą norėtume pabrėžti keletą faktų, kuriuos vertėtų prisiminti renkantis rūbus:

1. Naudą aplinkai – nenaudojamos cheminės medžiagos, mažesnis poveikis aplinkai, mažesnis energijos sunaudojimas ir apie 80 proc. mažesnis vandens sunaudojimas.

2. Naudą augintojams – kadangi auginant organinę medvilnė nėra naudojamos cheminės medžiagos bei pesticidai yra tausojama augintojų sveikata. 

3. Kainą – pirkdami organininius rūbus investuojame į vandens taupymą, švaresnį orą, geresnį dirvožemį bei augintojų geresnį gyvenimą. Šiomis dienomis organinių rūbų kaina dažniausiai yra aukštesnė, tačiau manoma, kad ateityje išaugus tokių rūbų tiekėjų skaičiui, kainos turėtų mažėti.

Paanalizavus organinės medvilnės auginimo procesą bei naudas, drąsiai galima teigti, kad rinkdamiesi tokius rūbus prisidedame prie tvarios aplinkos idėjos bei augintojų ir gamintojų geresnės gyvenimo kokybės!